About Arikeh Sazan Vatan Company

About Arikeh Sazan Vatan Company

شرکت اریکه سازان وطن، شرکت تولید کننده صندلی ایرانی در شهر مقدس مشهد است که فعالیت خود را از سال 1358 توسط آقای محمد حسن وطن خواه تحت نام دوزندگی وطن خواه در یک کارگاه تولیدی و صنعتی واقع در خیابان حر عاملی، آغاز کرد.
هدف از تاسیس این شرکت، تامین آسایش و رفاه مسافران در طول سفر با ساختن این صندلی ها بوده است.بعد از تشکیل این کارگاه در سال 1358 حدود چهار سال بعد اقدام به تولید و خدمات پس از فروش صندلی جوانان 302 کردند و کارگاه را به شهرک عسکریه نرسیده به پلیس راه انتقال دادند.
این شرکت در نهایت با سازمان های اتوبوس رانی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و آموزش پرورش سپاه نیرو انتظامی شرکت راهیان وابسته به سپاه، همکاری مستقیم داشت.در نهایت این کارگاره تولیدی به شهرک صنعتی طرق واقع در جاده قدیم نیشابور منتقل شد و تا امروز فعالیت خود را در یک سوله به مساحت 500 متر مربع ادامه داده است. از جمله فعالیتهای این شرکت، تولید صندلی اتوبوس ایران پیما با دستگیره استیل، ایران خودرو کرج و همکاری با سازمان اتوبوسرانی بندر عباس بوده است.

از سال 64 با عضویت در اتحادیه صنف دوزندگان اتومبیل به صورت رسمی کار خود را آغاز کردن و در سال 66 با همکاری یک مهندس صنایع اقدام به تولید و طراحی صندلی های متناسب با ساختار بدن و ارنگونومیک کردند. اریکه سازان وطن با استفاده از نبوغ و همکاری مهندسین خبره، اقدام به تولید صندلی های VIP اتوبوس و قطار کرده است.
امروزه این شرکت نه تنها به تولید انواع صندلی های اتوبوس پرداخته، بلکه تمام خدماتی که در رابطه با صندلی اتوبوس و هرآنچه که به آن مربوط است را نیر عهده دار است. اتوبوس های که در آن زمان خریداری میشد فاقد صندلی بودند این شرکت تامین صندلی های این اتوبوس ها و تامین تجهیزات صندلی کلیه اتوبوس های سرویس دهی کارمندان ایزان خودرو کرج را برعهده داشتند. در آن زمان تجهعیزات صندلی ها فاقد دستگیره استیل و ابر ویژه بودند که به نام ایران پیما که به بهبود این صندلی ها و تبدیل آنها به صندلی های درجه یک، کمک کردند.که با استقبال زیادی مواجه شد که در همان زمان حدود چند صد دستگاه را برای مشتریان عموم خود انجام دادند.از سال 1389 فعالیت خودر ا در غالب فروش لوازم صندلی ماشین های سنگین و مخمل های صنعتی و تجهیز تزیینات داخلی اتوبوس های بین شهری و ماشین های سنگین آغاز کرد.
دیری نگذشت که بخاطر به دست آوردن اعتماد مشتریان، نمایندگی شرکت های بزرگ داخلی و خارجی را گرفت مانند شرکت کمپارس، شرکت اندیشه ایمنی خودرو شرکت مارون صنعت اصفهان شرکت ایپنگل در ترکیه، در استان خراسان رضوی در شهر مشهد گرفته شد.